Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

INFOLINIA DLA SENIORA - 22 505 11 11

Utworzono dnia 28.10.2020

SENIORZE skorzystaj z  darmowej ogólnopolskiej infolinia - 22 505 11 11 i zgłoś swoje potrzeby. Pozostań w domu dla własnego bezpieczeństwa, bez narażania zdrowia i życia.

SENIORZE jeżeli ukończyłeś 70 lat, nie masz opieki ze strony rodziny i wymagasz wsparcia, możesz skorzystać z usługi dostarczania do Twojego domu zakupów w formie artykułów żywnościowych i higieny osobistej lub wykupienia leków.

Twoje zgłoszenie zostanie przekierowane do Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownik Ośrodka będzie z Tobą w kontakcie, ustali kto, kiedy i w jakiej formie zrealizuje Twoje potrzeby.        

INFOLINIA działa od poniedziałku do piątku  w godzinach od 8.00 do 21.00.
W przypadku wątpliwości możesz zadzwonić do Ośrodka i zweryfikować informacje:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30  pod nr tel. 44 723 34 89  
lub 503 512 714, 500 750 695.

BEZPIECZNY SENIOR

Utworzono dnia 16.10.2020

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim nadal prowadzi działania osłonowe dla osób starszych, wymagających wsparcia w okresie pandemii COVID-19. Szczegółowe informacje na temat w/w działań i form pomocy można uzyskać w MOPS w Tomaszowie Maz. od...

czytaj dalej... na temat: BEZPIECZNY SENIOR

KOMUNIKAT w sprawie wznowienia osobistego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

Utworzono dnia 01.09.2020

Informujemy, iż z dniem 1 września 2020r. wznowione zostanie osobiste udzielanie porad z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej we wszystkich punktach zlokalizowanych na terenie powiatu tomaszowskiego z zapewnieniem odpowiedniego bezpieczeństwa udzielania porad  w warunkach stacjonarnych.

czytaj dalej... na temat: KOMUNIKAT w sprawie wznowienia osobistego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

„Koncert Tomaszowski Muzyczny Balans”

Utworzono dnia 29.07.2020
W imieniu Dyrektora Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz., informuję, iż dnia 30.07.2020r. o godz. 19.00 na placu przy ul. Farbiarskiej 20 /24 odbędzie się „Koncert Tomaszowski Muzyczny Balans” - jazz, pop, luz, blues. ‼️ 30 lipca godzina 19:00 plac przed...
czytaj dalej... na temat: „Koncert Tomaszowski Muzyczny Balans”

Od 1 lipca online można składać wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną

Utworzono dnia 01.07.2020

Od 1 lipca online można składać wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”, ale także o przyznanie m.in. świadczenia z funduszu alimentacyjnego, zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, tzw. becikowego czy świadczenia rodzicielskiego.

Wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną „Dobry Start” można składać przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie internetowej https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Od 1 sierpnia br. wnioski te będzie można dostarczać także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Cekanowska 5) lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. 

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu 2020r. gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku i listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Od 1 lipca br. na portalu PIU Empatia można również składać wnioski o przyznanie m.in.:

  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego,
  • zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami,
  • jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, tzw. becikowego,
  • świadczenia rodzicielskiego.

Informacje o kryteriach przyznawania powyższych świadczeń można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Cekanowska 5 pod numerem tel. 44 723-34-89 wew. 48 oraz na stronie internetowej: www.mopstomaszow.naszops.pl.

W związku z trwającą nadal pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2 MOPS zachęca do skorzystania z elektronicznej formy składania wniosków, co pozwoli zachować ostrożność w kontaktach z innymi osobami oraz uniknąć kolejek, a także zaoszczędzić czas i zapewnić płynność w dokonaniu wypłaty.

czytaj dalej... na temat: Od 1 lipca online można składać wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną

Dołącz do Akcji - Dzień Dziecka

Utworzono dnia 21.05.2020

Fundacja "Arka Nadziei" wraz z grupą "Tomaszowianie pomagają!" organizują zbiórkę pieniędzy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci. Koordynatorką zbiórki internetowej jest założycielka tej grupy Karolina...

czytaj dalej... na temat: Dołącz do Akcji - Dzień Dziecka